17 медала за видинските състезатели от СК „Радуканови“ от турнира “Атлетите на Враца”

Сподели:
Божидара Иванова
Божидар Димитров
Ивайла Мишина
Най-добрите състезатели бяха отличени от заместник-кмета на община Враца Петя Долапчиева
Мартина Стефанова
Пламен Митков
Рая Пламенова
Стефани Ванкова
татко Ивайло

В третото издание на турнира “Атлетите на Враца”, който се организира от СК “Олимпия” с подкрепата на местната администрация, взеха участие над 200 състезатели от клубове от Враца и страната. Събитието се проведе на 10 октомври в лекоатлетическата писта, като участниците се съревноваваха в 8 дисциплини - 60 м гладко бягане, бягане с препятствия, 400 м, 600 м, 800 м, скок дължина, скок от място, хвърляне на диск. За най-малките и техните родители накрая беше организирана и щафета. Участниците бяха разделени по възрасти момчета и момичета, като медали и предметни награди получиха първите трима във всяка дисциплина, а наредилите се на 4-то, 5-то и 6-то място получиха грамоти и предметни награди.
Възпитаниците на Мирослав Радуканов от Спортен клуб по лека атлетика „Радуканови“ се завърнаха във Видин със 17 медала, от които 9 златни, 5 сребърни и 3 бронзови. Ивайла Мишина във възрастова група момичета под 14 г. спечели два златни медала в дисциплините скок дължина с резултат 5.00 м и на 60 м с препятствия. В същата възрастова група Мартина Стефанова с резултат 8.34 на 60 м спечели златото, а на 60 м с препятствия се класира на 2-ро място. Рая Пламенова отново във възрастова група момичета под 14 г. се нареди на почетната стълбичка, като тя стана 2-ра на скок дължина и 3-та на 60 метра с препятствия. При родените 2010 г. момичета и момчета златото на 60 м гладко бягане и 50 м с препятствия спечелиха Божидара Иванова и Пламен Митков. Златен медал на скок дължина с резултат 6 м и сребърен медал на 60 м спечели Любослав Лозанов, при родените 2004 г. Никола Дилов, при родените 2006 г., грабна среброто на скок дължина. Божидар Димитров, при родените 2007 г., стана 3-ти на 60 м гладко бягане. Във възрастова група момичета родени 2012 г. и по-малки, Стефани Ванкова спечели първо място на 50 м с препятствия и 2-ро място на 60 м. В щафетата деца и родители Иная Красимирова с татко Ивайло станаха 3-ти. Най-добрите състезатели бяха отличени от заместник-кмета на община Враца Петя Долапчиева.